Anasayfa » Duel Network Nedir? DUEL Coin
Altcoinler Projeler

Duel Network Nedir? DUEL Coin

Duel Network ve Duel Coin

Duel Network, BSC (Binance Smart Chain) ağında bulunan (yeni adıyla BNB Chain) oyna kazan (play to earn) ve GameFi projesidir. Klasik oyna kazan projelerinin aksine kullanıcılara farklı çeşitlerde oyun oynama deneyimi sunmaktadır. Sadece oyun ile değil, rekabetçi farm olarak adlandırdıkları özel farm sistemleriyle birlikte kullanıcılara sermaye kaybı yaşatmadan düellolara katılım fırsatı sunmaktadır. Never Lose (Asla Kaybetme) mottosuyla hareket eden Duel Network, tahmin üzerine bir takım düellolar oluşturmaktadır.

Coingecko verilerine göre maksimum Duel miktarı 100.000.000 adet iken toplam sağlanan miktar ise 20.000.000 adettir. Dolaşımda yaklaşık 10.200.000 adet Duel vardır. Projenin dolaşımda miktarıyla market büyüklüğü ise 2.300.000 Dolardır. Market sıralamasında ise 1849. sıradadır.

Duel Network Logo
Duel Network

Duel Network ve Duel

Duel Network projenin adıdır. Duel ise Duel Network projesi içerisinde rekabetçi farm veya diğer özelliklerden yararlanmayı sağlayan projenin tokenıdır. BSC ağında oluşturulan DUEL, en çok düellolarda kullanılmaktadır. Özellikle proje içerisinde barındırdığı farklı kullanım alanları sebebiyle, kullanıcılar için farklı bir deneyim sunabilmektedir. Düellolar özelinde bakacak olursak birçok farklı konuda düello açıldığını görüyoruz.

AVAX mı yoksa Ethereum mu? Macaronswap mı yoksa Cafeswap mı? Pangolin mi yoksa Trader Joe mu? Gate.io mu yoksa FTX mi? Play2Earn dünyası mı yoksa DAO’lar mı? Galatasaray mı yoksa Barcelona mı? Dolar ve Türk Lirası tahmini mi? Birçok konu hakkında düello görebilirsiniz. Bu düellolara sadece Duel ve BNB LPsi ile katılınabiliyor. Oluşturduğunuz DUEL BNB LP’si ile birlikte düelloya katılıp, normal bir farm yaparmış gibi sürece dahil oluyorsunuz. Burada en kritik olarak ise tahmininiz gerçekleşmemesinde herhangi bir kaybınız olmadan farmdan çıkabiliyorsunuz. Kazanan tarafta olursanız, ortada biriken farm gelirini ve proje takımının belirlediği ödülü alıyorsunuz.

Duel Network ve Yol Haritası

Duel Network’ün yol haritasına baktığımız zaman, 22 Ağustos 2021’de özel satışın gerçekleştiğini ardından 26-27 Ağustos 2021 tarihlerinde Audit yapıldığını, 30 Ağustos 2021’de Pancakeswap’ta listelendiğini görüyoruz. 3 Eylül’de uygulamalarını yayınladıklarını, 17 Eylül’de stake hizmetinin başladığını ardından ilk CEX listingini Probit Global’de yaptığını görebiliyoruz.

Duel Network ve Duel
Duel Network ve Duel

2021 yılında Duel Network’ün gerçekleştirdiği gelişmeleri sıralayacak olursak; audit, genel satış, DEX listelenmesi, uygulamanın yayına alınması, stake etme hizmetinin aktifleşmesi, Avalanche ve Polygon ağlarına köprü kurulması, BURNDUELS isminde Duel yakma mekanizmasını yayına alınması, Diamond Hands isminde yani Elmas Eller olarak adlandırdıkları özel stake havuzunu aktifleştirmeleri, ilk CEX listelenmesi ve Duel Soccer isimli play2earn oyunuyla birlikte NFT karakterlerinin satışa alınmasıdır.

2022 yılının ilk çeyreğinde yatırımcıları bekleyen gerçekleşen ve gerçekleşecek olan gelişmeleri sıralayacak olursak; Duel Soccer isimli oyna kazan konseptli oyunlarının yayına alınması, ilk 20 CEX listelenmesi, projeye ait özel NFT marketplace kurulması ve 2022 yılının kalan ayları içerisinde gerçekleşecek olan çalışmaların duyurulması yani yol haritası açıklaması.

Duel Network ve Partnerleri

Duel Network’ün partnerleri arasında birçok tanıdık proje bulunuyor. Macaronswap, Ferrum Network, Lydia Finance, Yellow Road, Solid Group, Cafeswap ve Babyswap gibi isimlerle partnerliği bulunmaktadır. Solid Group projenin güvenlik testlerini gerçekleştiren ekiptir.

Duel Network ve Duel Coin
Duel Network ve Duel Coin

Duel Coin Nereden Satın Alınır?

Duel Network’ün ekosistem tokenı olan Duel, şu an Pancakeswap ve Probit Global’de listelenmektedir. Bu iki borsadan satın alabilirsiniz. 24 Mart 2022 tarihinde MEXC borsasında listeleneceğini duyurdular. MEXC üzerinden USDT çifti ile satın alım alabilirsiniz. Pancakeswap üzerinden BUSD, BNB işlem çiftlerinde alım yapabilirken, Probit Global üzerinden sadece USDT çifti ile satın alım yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Play2Earn marketinin parlayan yıldızlarından olan Duel Network projesini ve Duel coinini anlattık. Eğer güncel fırsatları ve bilgilendirici içeriklerimizi yakalamak istiyorsanız bizleri Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Bedri Keskin

11 Yorumu

Yorum yapmak için tıklayınız.

  • Duel henüz yolun başında bu fırsatı kaçıranlar çok ama çok üzülecek beni emekli edecek tek coin duel

  • Duel coin yatırımcısıyım. şu şekilde özetleyecek olursam:

    Piyasa yıkılırken sapasağlam ayakta durdur. Girip grafiğini inceleyebilirsiniz. Çok ucuz MartketCap bakabilirsiniz. Yeni roadmap yayınlanacak ve eski roadmap’te yazan her şey hayata geçti çok iyi bir proje ve ekibe sahip. Mutlaka incelemelisiniz.

  • Ben 6 ay önce keşfetmiştim duelnetwork yol haritasında çıkmamaları beni etkiledi ve burda haberini görmek mutlu etti

  • Gayet geleceği olan bir coin, merakla yerimizi aldık bekliyoruz. Sloganı, “#neverlose” olan bir coin düşünün, her yerden kazandırmayı kendine görev edinmiş. Play2Earn oyunu, NFT Marketplace ve düşünülmüş sistemiyle geleceğe dokunuyorlar. Mutlaka bakın derim 🙂

  • Güvenerek yatırım yaptığım ve her fırsatta ekleme yapmaya devam ettiğim ve bundan hiç pişman olmadığım 2 proje var. Biri AVAX diğeri DUEL. 2 projede de kârdayım ve daha da kâra geçeceğimi düşünüyorum çünkü gerçekten içi dolu projeler, tüm DUEListlere selam olsun 🙂

Twitter hesabımızı takip edin, fırsatları kaçırmayın!
Twitter hesabımızı takip edin, fırsatları kaçırmayın!