Anasayfa » Trust Wallet Nedir? Trust Wallet Coin TWT
Altcoinler Projeler

Trust Wallet Nedir? Trust Wallet Coin TWT

Trust Wallet kısaltması TWT, kripto para yatırımcılarının blok zinciri teknolojisine en hızlı şekilde adapte olabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir cüzdan projedir. Son derece geniş yelpazeli avantajlar vadeden bu proje temel olarak, kripto varlıkların güvenli bir şekilde saklanabilmesini hedefler. Ayrıca TWT ismiyle listelenen bir de tokena sahip olan Trust Wallet, sıradan bir kripto para cüzdanından çok daha fazlasıdır. Kripto varlıkların takip edilmesi, stake etmek, al-sat yapmak, grafikleri incelemek ve kripto para transferi gibi birçok konuda mobil uygulamanın kullanılması mümkündür. 

Trust Wallet Nedir?

Trust Wallet, kullanıcılara oldukça geniş yelpazeli avantajlar ve teşvikler sunan kripto para sağlama hizmeti veren cüzdan temelli bir projedir. Projenin öncelikli amacı, blok zinciri teknolojisinin gündelik yaşamın bir parçası haline dönüşmesidir. Android ve iOS uygulaması bulunan Trust Wallet, mobil cihazlar üzerinden blok zinciri dünyasının tüm fırsatlarına mobil cihazlar üzerinden ulaşmanızı sağlar.

Trust Wallet
Trust Wallet

Trust Wallet Projesi 

TWT projesi, 2018 yılında Binance tarafından kurulmuştur. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’ın bu proje arkasında olması kullanıcılara güven vermektedir. Binance projeyi “Parayı ve Kripto Parayı Özgür Kılma” temasıyla tanıtmış ve Binance ekosistemi dışında bulunan kripto varlıklarında güvenle muhafaza edilmesini sağlamayı hedeflemiştir. Projenin bir diğer dikkat çeken özelliği de hemen her türden işlemin klasik bir mobil uygulamada olduğu gibi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Kullanıcı deneyimi açısından oldukça kolay bir deneyim sunmaktadır.

Trust Wallet Güvenilir mi? 

Proje hakkında en çok merak edilen soruların başında Trust Wallet güvenilir mi, sorusu geliyor. 2018 yılında geliştirilmiş olsa da proje, oldukça taze bir konumdadır. Yaptığı güncellemeler ve gelişmelerle tazeliğini koruyan Trust Wallet, çok fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Bu kapsamda uygulamanın güvenirliği kripto para yatırımcıları için son derece önem arz etmektedir. Dışarıdan gelebilecek olası siber saldırılar ve diğer aksaklıklara karşı projenin vadettikleri, güvenirlilik açısından tam not almaktadır. Lakin kullanıcılar bu cüzdanı kullanırken yine de dikkatli olmalılar. Sonuçta dünya üzerinde hiçbir sistem tam güvenli diyemeyiz.

Trust Wallet’te kullanıcıların hiçbir verisi depolanmaz. Cüzdan içerisinde saklanan tüm kripto değerler, yüksek standartlarda hazırlanan saklama altyapısıyla korunur. Kişisel verileri son derece güçlü biçimde saklayan TWT, bu korumayı tamamen merkeziyetsiz olarak gerçekleştirir. Dolayısıyla kullanıcıların kişisel verileri herhangi bir merkez tarafından depolanmaz ya da işlenmez. Her ne kadar kurucusu ve destekleyicisi Binance olsa da, merkeziyetsiz bir hizmet sunmayı amaçlar.

TWT Nedir?
TWT Nedir?

Trust Wallet Coin (TWT) Nedir?

Projenin, kendi ekosistemi içerisinde kullandığı ve dünyaca ünlü birçok kripto para borsası tarafından listelenmiş tokenı vardır. TWT’nin dağıtımı Trust Wallet kullanımı yapan kullanıcılara eşit olarak dağıtılmıştır. Yapılan airdrop’tan sonra ise TWT, başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsasında listelenmiştir. TWT’nin Binance listeleneceği bilgisinin yatırımcılar tarafından öğrenilmesiyle birlikte bu varlığa ilgi hızlı bir şekilde yükselmiştir.

TWT, BEP-20 ağında oluşturulmuştur. BEP-20 ağı, Binance’ın yarattığı Binance Smart Chain’de kripto varlıkların yaratılması, depolanması ve geliştirilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Geliştiriciler için son derece verimli bir ortam hazırlayan BEP-20, güçlü bir altyapı desteğine sahiptir. Tahmin edeceğiniz gibi en büyük destek Binance’tan gelmektedir. TWT’in arkasında bulunan güçlü yatırım desteği ve teknik özellikleriyle birlikte TWT coin geleceği hakkında, olumlu yorumlar yapılmasını da beraberinde getirmiştir. Hiç şüphesiz TWT Coin’in geleceği, Binance’ın atacağı adımlarla şekillenecektir.

Trust Wallet Token 

TWT’nin ekosistemi içerisinde transferler dahil olmak üzere birçok işlemde kullanılabilme özeliğine sahiptir. Aynı zamanda ekosistem içerisindeki teşvik ve ödüllendirmelerde kullanılan bu token, kullanıcılara proje yönetimine dahil olabilme ayrıcalığı sunar. TWT sahipleri, proje hakkında alınan kararlara sahip oldukları maddi varlıklar oranında katılım gösterebilir ve projenin geleceğini tayin etme konusunda aktif rol oynayabilir. 

TWT ve Trust Wallet
TWT ve Trust Wallet

Trust Wallet ve Öne Çıkan Özellikleri 

Bu proje, kullanıcılarına tipik bir kripto para cüzdanı olmaktan çok daha fazlasını vadeder. Tamamen ücretsiz bir mobil uygulamaya sahip olan proje, tüm yatırımcıların kripto para yatırım dünyasına aktif olarak özgürce katılabilmesini sağlar. Kripto para değerlendirmelerinden grafiklere, alım-satım işlemlerinden özgün bir tarayıcıya kadar TWT’nin vadettikleri son derece iddialıdır. Ayrıca uygulama içerisinde kullanıcıların sahip oldukları NFT’leri muhafaza etmeleri bile mümkündür. 

Trust Wallet Ücretsiz mi?

Projenin sahip olduğu Android ve iOS uygulaması tamamen ücretsizdir. Üstelik projenin geliştiricileri mobil uygulamanın ücretsiz kalacağı konusunda taahhütte bulunmaktadır. Uygulamanın indirilmesinde herhangi bir ücret ödenmiyor olsa da diğer kripto para borsalarında olduğu gibi ağ işlemi ya da transfer ücreti gibi ücretlerin ödenmesi gerekir. Bu transfer ücretlerini de doğal olarak transferi gerçekleştirdiğiniz ağa göre değişecektir.

Trust Wallet Merkeziyetsiz mi?

Trust Wallet, gizlilik ve güvenlik konularına önem verilerek oluşturulmuş bir projedir. Bu dijital cüzdanın en etkileyici özelliği, uygulama olmadan bile dijital varlıklarla kolaylıkla erişim imkanı sağlıyor olmasıdır. Buna karşın diğer kullanıcıların başkalarının kişisel varlıklara erişimi ise tamamen engellenmiştir. Merkeziyetsiz bir ağa sahip olan cüzdan, kullanıcıların ne kadar varlığa sahip olduğunu bile takip etmez. 

Trust Wallet ve Kripto Paralar

1 milyondan fazla kripto para birimi arasında değişim ve al-sat olanağı sağlayan TW, bir al-sat alanı olarak kullanıma uygundur. Projenin bu özelliği, Trust Wallet’in neredeyse bir kripto para borsası gibi görünmesini sağlamıştır. En bilinen kripto varlıkların yanı sıra uygulama içerisinde hemen hemen her kripto parayı bulabilirsiniz. Bu konuda çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

TWT Coin
TWT Coin

Trust Wallet Güvenilir midir?

Tamamen kullanıcı kimliğinin gizliliğini sağlamak üzerine geliştirilmiş olan TWT projesi, hiçbir şart altında kullanıcılar hakkında bilgi sızdırmaz. Varlıklar, kişisel veriler, hareketler, geçmiş ve alım-satım işlemleri dahil olmak üzere tüm veriler güvence altındadır. Lakin yazının başında belirttiğimiz gibi kullanıcılar hiçbir sistemin ve uygulamanın yüzde yüz bir şekilde güvenli olmadığının farkına varmalı, işlemlerini o şekilde yapmalıdır.

TW ve Al Sat

Projenin kripto para borsası gibi görünmesini sağlayan bir diğer unsur da alım-satım işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesidir. Bu uygulama son derece basit bir arayüze sahiptir. Bu sayede hızlı bir şekilde kripto varlıklar arasında değişim yapılabilmesine imkan tanır. 

Trust Wallet ve NFT

Son dönemin en trend dijital varlıklardan olan NFT’lerin nerede ve nasıl güvenle muhafaza edileceği birçok kişi tarafından merak konusudur. Proje, NFT sahiplerinin varlıklarının en güvenli biçimde saklamalarını sağlayan güçlü bir altyapıya sahiptir. Oyunların da saklanabildiği bu cüzdanda, ERC721 ve ERC1155 koleksiyonlarının güvenle muhafaza edilmesi mümkündür. 

TW ve Stake

Cüzdan içerisinde, 10 kripto para biriminde stake yapabilme imkanı da sunar. Piyasadan uzaklaşmak ve belli bir süre beklemek isteyen yatırımcılar için bu özgürlük, şüphesiz oldukça önemlidir. Sadece uzaklaşmak isteyenlere değil, pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcıların ihtiyacını da karşılamaktadır.

TWT Coin
TWT Coin

Trust Wallet Browser

Projenin belki de en temel özelliği kendine ait bir tarayıcıya sahip olmasıdır. DApp projeleriyle etkileşim kurmak için özel olarak geliştirilen tarayıcı oldukça basit ve güvenli kullanım imkanı sunar. Mobil entegrasyonu da oldukça güçlü olan bu tarayıcı, merkezi olmayan uygulamalara kolaylıkla erişebilme olanağı tanır. Web3 tabanlı yani tamamen merkeziyetsiz bir tarayıcı olan TWT’nin tarayıcısı, kişiselleştirilebilir özellikleriyle dikkat çekicidir. 

TWT Nasıl Satın Alınır?

TWT coin satın almayı düşünüyorsanız, dünyanın en büyük borsalarından olan Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Binance üzerinden Binance USD (BUSD) ve Tether (USDT) işlem çifti ile satın satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere kripto para dünyasının parlayan yıldızlarından olan Trust Wallet projesini ve TWT coinini anlattık. Eğer güncel fırsatları ve bilgilendirici içeriklerimizi yakalamak istiyorsanız bizleri Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Bedri Keskin

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız.

Twitter hesabımızı takip edin, fırsatları kaçırmayın!
Twitter hesabımızı takip edin, fırsatları kaçırmayın!